‘Rama mos të dëgjojë servilët’, Gaz Demi për bojkotin e futbollit: Ne s’kemi çfarë humbim, ka vajtur litari aty ku s’mban më

Publikuar tek: sport, më 17:56 23-09-2020 ‘Rama mos të dëgjojë servilët’, Gaz Demi për bojkotin e futbollit: Ne s’kemi çfarë humbim, ka vajtur litari aty ku s’mban më Gaz Demi - Edi Rama

Presidenti i Partizanit, Gaz Demi, i ka bërë thirrje kryeministrit Rama që të mos dëgjojë servilët për çështjen e bojkotit të futbollit, por të angazhohet për ta zgjidhur këtë ngërç.

Ai është shprehur se ky bojkot ka ardhur pasi gjendja është bërë e padurushme, ndërsa ka shtuar se klubet nuk kanë më se çfarë të humbasin, ndërsa vendimi për bojkot është marrë që nga viti i kaluar.

“Nëse kryeministri jonë do të dëgjojë pseudo-ekspertët e vet që janë ca servila në forma të ndryshme, atëherë kjo punë nuk do të bëhet asnjëherë. Por, dhe ne s’kemi ça bëjmë më shumë, nuk kemi çfarë humbim, prandaj kemi marrë këtë vendimin e fundit, sepse ka qenë përpara 1 viti që ne të mos luanim”, tha ndër të tjera Gaz Demi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011465072631836
array(1) { ["section"]=> string(126) "rama-mos-te-degjoje-servilet-gaz-demi-per-bojkotin-e-futbollit-ne-s-kemi-cfare-humbim-ka-vajtur-litari-aty-ku-s-mban-me-221391" }