Rama: Moti një sfidë e rëndë për ne, në mesditë në Fier dhe Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:54 02-02-2015 Rama: Moti një sfidë e rëndë për ne, në mesditë në Fier dhe Vlorë

Pas gjendjes alarmante të krijuar nga shirat e rrëmbyeshëm, kryesisht në jug të vendit, Edi Rama ka pranuar sfidën e motit të keq.

“Moti i terbuar na ka vënë përpara një sfide të rëndë por të gjitha strukturat po përgjigjen me efiçencë të plotë. Në mesditë për në FR-VL”-shkruan kreu i qeverisë.

Mesa duket Rama, ka vendosur të shkojë vetë në vendgjarje për ta parë nga afër situatën e rënduar , veçanërisht në këto dy qarqe kushumë banorë kanë mbetur të bllokua dhe qindra banesa kanë mbetur nën ujë...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama në Levan: Duhet të përgatitemi për një prurje të dytë më të fortë
Shqipëria dhe Qipro nënshkruajnë marrëveshje për shëndetësinë »
Article Logic
Execution time: 0.011312007904053
array(1) { ["section"]=> string(68) "rama-moti-nje-sfide-e-rende-per-ne-ne-mesdite-ne-fier-dhe-vlore-2124" }