Rama ndan çmimet për DREJTORËT më të mirë të administratës, këto janë 'BLETËT' për 2017-ën (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:40 29-01-2018 Rama ndan çmimet për DREJTORËT më të mirë të administratës, këto janë 'BLETËT' për 2017-ën (EMRAT)

Mbrëmjen e sotme në një ceremoni gala kryeministri Rama ka shpërndarë çmimet e përvitshme “Bleta e Artë”.

Mes shumë trofeve që u shpërndarë në këtë mbrëmje, spikasnin çmimet për administratorët e vitit.

Trofetë u shpërndanë nga vetë kryeministri Rama dhe zv.kryeministrja Senida Mesi.

Për çmimin administratori vitit ishin nominuar, Ardit Bido drejtor i Përgjithshëm i Arkivave, Perlat Kapisyzi, drejtor i Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi” dhe Hantin Bonati, drejtues i sekretariatit kombëtar të ujit.

Fitues për këtë kategori u shpall Perlat Kapisyzi, drejtor i Siptalit Universitar “Shefqet Ndroqi”, për të cilin kryeministri Rama nuk i kurseu lëvdatat.

Ndërsa për çmimin administratorja e vitit, u nominuan Belinda Ikonomi, drejtoresha e Përgjithshme e Doganave, Rezana Vrapi,  drejtoreshë e qendrës së shërbimeve arsimore dhe Vasilika Vjero, drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve.

Në këtë garë çmimin kryeministri Rama ia dorëzoi drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve Vasilika Vjero, ku vlerësoi lart punën e saj gjatë vitit që lam pas.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Majko vizitë në Itali: Shqiptarët shembull suksesi për të gjithë
“BLETA E ARTË 2018”, Rama shpërndan 12 çmime për biznesmenë dhe zyrtarë të administratës (LISTA E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.010834932327271
array(1) { ["section"]=> string(100) "rama-ndan-cmimet-per-drejtoret-me-te-mire-te-administrates-keto-jane-bletet-per-2017-en-emrat-108413" }