Rama ndan medalje më 7-mars, përlotet mësuesja e Liceut: Më iku trishtimi... Rama: Keqardhje për gjininë time!

Publikuar tek: aktualitet, më 13:27 07-03-2018 Rama ndan medalje më 7-mars, përlotet mësuesja e Liceut: Më iku trishtimi... Rama: Keqardhje për gjininë time!

Kryeministri Edi Rama, me rastin e festës së mësuesit, sot më 7 mars ka ndarë medalje mirënjohjeje për mësueset në gjithë vendin, mes të cilave edhe zonja të cilat s’do mundet ta ushtrojnë më këtë profesion për shkak të daljes në pension.

I tillë ishte edhe rasti i Raimonda Zaharias, zyshës së Liceut Artistik e cila u përlot kur mori medaljen duke thënë se i iku trishtimi i daljes në pension nga ky nderim i veçantë që iu bë sot.

“Me keqardhjen e thellë për gjininë time por me bindjen se vetëm gjinia juaj mund ta shpëtojë Shqipërinë kam kënaqësinë të ftoj Raimonda Zaharinë, zyshën e paepur të Liceut Artistik”, tha Rama.

“Mua mu’ zbukurua dita dhe më iku trishtimi i daljes në pension. Falenderoj zotin Rama që megjithë problemet nuk rri pa dhënë edhe medaljen”, u shpreh mësuesja e Liceut ndërsa kryeministri i kërkoi mësueseve të tjera mos e falenderonin më.

m2.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dedikimi i veçantë i Lulzim Bashës për festën e mësuesve, uron bashkë me nënën e tij (FOTO)
ELBASAN/ Zbret nga fugoni, nxënësi i shkollës përplaset nga një motor »
Article Logic
Execution time: 0.010710000991821
array(1) { ["section"]=> string(110) "rama-ndan-medalje-me-7-mars-perlotet-mesuesja-e-liceut-me-iku-trishtimi-rama-keqardhje-per-gjinine-time-112487" }