Rama ndjek me kërshëri debatin në komision: Po me aeroportin e Vlorës ç’kanë?! 100 mln Euro investim e 1000 të punësuar

Publikuar tek: politike, më 10:54 30-01-2018 Rama ndjek me kërshëri debatin në komision: Po me aeroportin e Vlorës ç’kanë?! 100 mln Euro investim e 1000 të punësuar

Kryeministri Edi Rama duket se po ndjek me mjaft kërshëri debatin që po zhvillohet në Komisionin e Ekonomisë për aeroportin e Vlorës dhe ku deputetë të opozitës i kanë këruar llogari ministrave Ahmetaj e Gjiknuri lidhur me faktin se pse projekti nuk i nënshtrohet ligjit të koncensioneve.

Rama ka reaguar përmes rrjetit social duke theksuar se ky është një investim prej 100 milionë eurosh dhe do të punësojë 1000 persona.

“Po me aeroportin e Vlorës çfarë kanë që votojnë kundër?100 mlnEU investim 1000 të punêsuar të përhershëm superimpakt ekonomik!JO duan çizme”, shkruan Rama me nota ironie.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010337114334106
array(1) { ["section"]=> string(123) "rama-ndjek-me-kersheri-debatin-ne-komision-po-me-aeroportin-e-vlores-c-kane-100-mln-euro-investim-e-1000-te-punesuar-108460" }