Rama, në 2 mars në shtëpinë e Lucio Dalla-s

Publikuar tek: kulture-art, më 17:33 24-02-2015 Rama, në 2 mars në shtëpinë e Lucio Dalla-s

Tre vjet pas vdekjes së këngëtarit Lucio Dalla, Fondacioni Sherman ka organizuar një hapje të veçantë tre-ditore e shtëpisë së artistit në Via D'Azelio (02-04 mars), për ti dhënë mundësinë njerëzve të zhyten në botën e tij, në pasionin i tij për muzikën, artin, kinemanë dhe teatrin, në aftësinë e tij të madhe për të përjetuar gjëra të reja.

I pranishëm do të jetë edhe kryeministri Edi Rama, i cili e ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në datën 2 Mars, sipas raportimit të “Corriere”. Shtëpia do të jetë e hapur për turne prej një ore, e ndarë në katër seanca (rreth 50 njerëz secila) gjatë gjithë ditës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025712966918945
array(1) { ["section"]=> string(47) "rama-ne-2-mars-ne-shtepine-e-lucio-dalla-s-4339" }