Rama në anglisht: Lajm i madh ftesa për Malin e Zi në NATO

Publikuar tek: politike, më 15:04 02-12-2015 Rama në anglisht: Lajm i madh ftesa për Malin e Zi në NATO

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social shkruar në gjuhën angleze lidhur me vendimin e NATO-s për hapjen e negociatave me Malin e Zi për anëtarësim.

“Lajm të madh” e cilëson shefi i kabinetit këtë vendim. “Një lajm i madh ftesa për Malin e Zi për t'u bashkuar me NATO-n ! Ne jemi krenarë që kemi mbështetur gjithmonë fqinjët dhe miqtë tonë të mirë  në këtë rrugë”, përfundon kryeministri.

Edhe kreu i Kuvendit Meta përshëndeti vendimin e NATO-s dhe e cilësoi si një vendim historik.

rama.jpg

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092380046844482
array(1) { ["section"]=> string(63) "rama-ne-anglisht-lajm-i-madh-ftesa-per-malin-e-zi-ne-nato-26792" }