Rama në Durrës, vizitë në banesat e reja, kryefamiljarja: Kam shpresë të marrësh dhe mandatin e pestë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:13 25-01-2021 Rama në Durrës, vizitë në banesat e reja, kryefamiljarja: Kam shpresë të marrësh dhe mandatin e pestë

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrin e Rindërtimit Arben Ahmetaj ka vizituar sot familjet në Manzë të Durrësit, që kanë hyrë në banesa të reja.

Teksa ka vizituar edhe banesat e reja nuk kanë munguar edhe batutat me qytetarët, por edhe kritikat ndaj punonjësve.

Rama në video dëgjohet duke u bërë kritika punonjësve për një pëlakë që nuk kishte dalë jashtë mu shumë nga çduhej.

“Dhe ato pllakat aty, ajo buza që del jashtë duhet thyer. Këshu që o priteni o mbusheni. Mos e prishni për dy pare spec,” tha Rama.

Pjesë nga biseda me familjarët

Rama i drejtohet një fëmije: Ore pse më sheh me inat ti mua. Sa e ka kokën mor burrë. A di sa i gjatë do bëhet.

Rama: Unë nuk dua karamele se jam i ëmbël vetë.

Kryefamiljarja: E di, ahahah

Rama: Të paktën ky mundim ja vlejti që të bëhen më të mira nga ato që ishin.

Kryemafiljara: PO shumë më të mira janë. Kam shpresë se do marrësh edhe mandatin e pestë

Rama: Jo , po të shtatin

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « OFL përfundon në Gjykatën Kushtetuese, kërkoi deklarimin e pasurisë për 500 të dënuar
Trajnerin i vojejbollit i Tiranës, Ardian Gorenca, vlerësohet me Medaljen e Mirënjohjes, Veliaj: Faleminderit për të gjitha sukseset që i ke sjellë qytetit »
Article Logic
Execution time: 0.011758089065552
array(1) { ["section"]=> string(105) "rama-ne-durres-vizite-ne-banesat-e-reja-kryefamiljarja-kam-shprese-te-marresh-dhe-mandatin-e-peste-236327" }