Rama në Gjermani, intervistë për DW, ja çfarë kërkon nga Berlini për negociatat

Publikuar tek: aktualitet, më 08:24 25-04-2018 Rama në Gjermani, intervistë për DW, ja çfarë kërkon nga Berlini për negociatat

Kryeministri Rama ndodhet në një vizitë dy ditore në Gjermani. Numri një i qeverisë pritet të takohet me me kancelaren Angela Merkel, kryetarin e Bundestagut dhe zyrtarë të tjerë.

Teksa ndodhet atje Rama ka dhënë një intervistë për Deutsche Welle. Mësohet se kryeministri ka kërkuar mbështjete për Shqipërinë nga Belini lidhur me hapjen e negociatave me BE, shkruan newsbomb.al.

Ditën e sotme Rama pritet të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel.

8.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026062965393066
array(1) { ["section"]=> string(84) "rama-ne-gjermani-interviste-per-dw-ja-cfare-kerkon-nga-berlini-per-negociatat-118216" }