Rama në Kosovë, PËRMEND DJALIN E TIJ ZAHON: Pas 10 vitesh do të vij thjesht si…

Publikuar tek: politike, më 14:19 18-02-2018 Rama në Kosovë, PËRMEND DJALIN E TIJ ZAHON: Pas 10 vitesh do të vij thjesht si…

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, mbajti fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë. 

Gjatë fjalës së tij, Rama foli për bashkëpunimin mes Kosovës dhe Shqipërisë, duke përmendur edhe arritjet e dy vendeve.

Në përmbyllje të fjalës së tij, Rama përmendi dhe djalin e tij Zahon: Kam dëshirën e madhe që për 20 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, të jem përsëri këtu, të vij thjesht si baba i Zahos, që do të vijë të shijojë koncertin e Rita Orës së re, dhe realitetin e imagjinatës së sotme që parashikova për Shqipërinë dhe Kosovën, dhe me vendosmërinë se si kryeminstër i Shqipërisë, të bëj gjithçka mundem që ashtu të ndodhë “. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0103600025177
array(1) { ["section"]=> string(83) "rama-ne-kosove-permend-djalin-e-tij-zahon-pas-10-vitesh-do-te-vij-thjesht-si-110666" }