Rama në Lezhë, reagon opozita: I duhet policia për të luftuar me ne, u bënë thirrje antikushtetuese

Publikuar tek: politike, më 14:34 13-01-2018 Rama në Lezhë, reagon opozita: I duhet policia për të luftuar me ne, u bënë thirrje antikushtetuese

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar menjëherë pas fjalës së kryeministrit Rama përpara Policisë së Shtetit në Lezhë. 

Sipas deputetit Rama bëri thirrje antikushtetuese ndaj policisë për të disatën herë duke thënë se armiku më i madh i policisë nuk është krimi. Sakaq, ka shtuar se Ramës i duhet polica dhe drejtësia për të luftuar opozitën.

Postimi i plotë:

Rama deklaron hapur ne Lezhe se sipas tij “armiku me i madh i policise nuk eshte krimi...” por opozita. Nuk eshte hera e pare qe ky kryeminister ben thirrje antikushtetuese drejtuar policise .
E nuk mund te jete ndryshe per ate qe policine e beri pjese te krimit, qe edhe Parlamentin e qeverine i ka vene nen thundren e krimit. 
I vetmi “premtim” qe Rama ka mbajtur per rendin ka qene pikerisht deklarata e tij ne 2013 se do ta hiqte krimin nga rruga. E hoqi nga rruga dhe e futi ne Qeveri, ne Parlament dhe ne polici.
Rames as policia dhe as drejtesia nuk i duhen per te luftuar krimin , po per te luftuar opoziten , qytetaret e per te mbrojtur e forcuar krimin, perfaqesuesi me i shpifur i te cilit eshte ai vete.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010977029800415
array(1) { ["section"]=> string(103) "rama-ne-lezhe-reagon-opozita-i-duhet-policia-per-te-luftuar-me-ne-u-bene-thirrje-antikushtetuese-106429" }