Rama në Londër flet në samit: BERZH-i kontributor kryesor në zhvillimin e vendit, koha për investime

Publikuar tek: politike, më 13:02 22-02-2016 Rama në Londër flet në samit: BERZH-i kontributor kryesor në zhvillimin e vendit, koha për investime

Edi Rama ndodhet në Londër ku po merr pjesë në samitin e BERZH-it, Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Rama ka folur në këtë samit, duke vlerësuar maksimalisht rolin e bankës në Shqipëri.

“ BERZH-i kontributor kryesor në zhvillimin e vendit, koha për investime”, ka thënë Rama.

BERZH-in e shohim si ndihmëse në këtë mjedis të vështirë. Një kontributor kryesor për të zhvilluar vendin. Në Shqipëri kemi ende shumë punë për të bërë. Ekonomitë tona, të vogla për të konkuruar të vetme. Kemi ndërmarrë reforma të shumta strukturore. Investimet e huaja të rëndësishme për ekonominë. Ne po bëjmë reforma të thella me qëllim rritjen ekonomike. Synojmë këtë vit 3.4%.”, ka thënë më tej kryeministri.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091161727905273
array(1) { ["section"]=> string(104) "rama-ne-londer-flet-ne-samit-berzh-i-kontributor-kryesor-ne-zhvillimin-e-vendit-koha-per-investime-33215" }