Rama, në Lushnjë për të dhënë leje legalizimi

Publikuar tek: aktualitet, më 14:32 06-03-2015 Rama, në Lushnjë për të dhënë leje legalizimi Edi Rama dhe Artan Lame në Vlorë

Edi Rama ka shkuar në Lushnje për të shpërndarë tek banorët lejet e legalizimeve të banesave të tyre.

‘’Në Lushnje për procesin e legalizimeve falas që ecën me ritme të mira në gjithe vendin dhe pse kemi trashëguar një mal dosjesh për shqyrtim.’’, shkruan Rama.

Kryeministri do të vazhdojë turin në Shqipëri për shpërndarjen e lejeve, pas Vlorës. Dy ditë më parë ai ishte në Vlorë së bashku me kreun e ALUIZNI-t, Artan Lame, ku u shpërndanë 250 leje legalizimi.

“Gjatë shpërndarjes dje të 250 lejeve për legalizim në Vlorë, në rrugën e pandalshme për të çuar përpara procesin e ndarjes përfundimtare nga një epokë kaosi, rrënimi dhe ngatërresash të pafundme për çështjen e pronës nga njëra anë si dhe rritjen e ekonomisë tonë kombëtare nga ana tjetër, nëpërmjet formalizimit të pasurive të patundshme për familjet përfituese.’’, shkruante Rama për vizitën në Vlorë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Korçë, sot shembet katërkatëshi, e kërkoi Bashkia për zgjerimin e rrugës
Mhill Fufi: Nuk di për asnjë vrasje të planifikuar, s’më ka mbrojtur askush »
Article Logic
Execution time: 0.011194944381714
array(1) { ["section"]=> string(49) "rama-ne-lushnje-per-te-dhene-leje-legalizimi-5152" }