Rama në Nju Jork por flet nga Kryeministria: Kazani i broçkullave nuk ndaloi zhurmën e madhe

Publikuar tek: politike, më 18:19 13-11-2016 Rama në Nju Jork por flet nga Kryeministria: Kazani i broçkullave nuk ndaloi zhurmën e madhe

Megjithëse ndodhet në Nju Jork, kryeministri Edi Rama ka publikuar edhe këtë të dielë “Komunikimin e Javës”, mesa duket të regjistruar më parë, e ku flet për rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Rama shprehet se Shqipëria ishte një shtet i pareformuar dhe se ata që qeverisnin më parë u rrefuzuan tre herë, e megjithatë, sipas Ramës, nuk ndaluan së zhurmën e madhe të “kazanit të broçkullave”.

Ndiqni videon e plotë:

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090901851654053
array(1) { ["section"]=> string(97) "rama-ne-nju-jork-por-flet-nga-kryeministria-kazani-i-brockullave-nuk-ndaloi-zhurmen-e-madhe-59404" }