Rama në Rrogozhinë: Kandidati i SHQUP-it nuk i duhet as dreqit

Publikuar tek: politike, më 16:03 02-06-2015 Rama në Rrogozhinë: Kandidati i SHQUP-it nuk i duhet as dreqit

Kryeministri Rama ka prezantuar ditën e sotme në Rrogozhinë kandidatin e ASHE për Bashkinë, Beqir Nuredinin. Rama tha se Rrogozhina është një nga vartat e zjarrta të Partisë Socialiste dhe se qytetarët nuk kanë votë për të humbur për kandidatin e SHQUP-it.

“Ju i keni dëgjuar ata të thonë se Rama kërcënon nëse votoni kandidatët e PD-së do ti bllokojmë. Komunitetet që mund të bëjnë gabimin e madh ti besojnë Bashkinë kandidatëve të SHQUP-it, marrin veten në qafë, jo se ne do tu kthejmë atyre kurrizin, por se SHQUP-i është kurrizi i kthyer për hallet e qytetarëve”, tha Rama.

Rama tha se nuk mund të votohen njerëz që vendosen me telekomandë nga Partia Demokratike. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090069770812988
array(1) { ["section"]=> string(67) "rama-ne-rrogozhine-kandidati-i-shqup-it-nuk-i-duhet-as-dreqit-12503" }