Rama në Selenicë: Nuk jemi magjistarë ti bëjmë të gjitha menjëherë, jemi politikanë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:34 31-05-2015 Rama në Selenicë: Nuk jemi magjistarë ti bëjmë të gjitha menjëherë, jemi politikanë

Kryeiministri Rama ka prezantuar në Selenicë të Vlorës, kandidatin e Aleancës për Shqipërinë Europiane, Kasëm Cenaj. Rama u shpreh se në 18 muaj janë bërë reforma rrënjësore.

"Reformat janë i vetmi drejtim i duhur. Këto zgjedhje janë për familjet, jo për partitë. Aleanca jonë për të transformuar Shqipërinë. SHQUP-i bën një fushatë, flet për çfarëdo lloj gjërash që nuk kanë lidhje me bashkinë. SHQUP-i flet për mrekullira, të njëjtat mrekullira që mendonte se po i bënte para 23 qershorit dhe tani ka dalë me grepa ku të gjejnë budallenj. Këta e  çuan Shqipërinë në buzë të greminës. Punë dhe dinjitet thonë, punë kur lanë 1 mln të papunë, dinjitet kur e zhytën Shqipërinë në borxhe. Lavdi popullit që më 23 qershor i përcolli aty ku e kanë vendin se do e kishin marrë Shqipërinë më qafë”, tha Rama.

Rama tha se për Selenicën do të hapet një epokë e re zhvillimi, por problemeve dhe ankesave të banorëvi i’u është përgjigjur duke thënë se gjërat bëhen me rradhë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Elbasan, i riu i jep fund jetës duke u hedhur nga pallati
Rama fton qytetarët të ndjekin finalen e Ligës së Kampionëve te fusha e blertë e Kryeministrisë »
Article Logic
Execution time: 0.0141282081604
array(1) { ["section"]=> string(87) "rama-ne-selenice-nuk-jemi-magjistare-ti-bejme-te-gjitha-menjehere-jemi-politikane-12345" }