Rama në Shijak, shpërndan lejet e legalizimeve

Publikuar tek: politike, më 16:45 14-02-2015 Rama në Shijak, shpërndan lejet e legalizimeve

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Shijak për të shpërndarë lejet e legalizimeve falas për banorët e këtij qyteti.

I shoqëruar nga deputetë, ministra si dhe nga drejtori i Përgjithshëm i ALUIZN-it Artan Lame, kryeministri Rama e ka vlerësuar shpërndarjen e lejeve të legalizimit si një sukses të qeverisë së tij.

Rama është shprehur se gjatë kohës që PD ishte në pushtet ka pranuar vetëm 1% të kërkesave për legalizim, ndërsa qeveria e sotme në vetëm pak kohë ka miratuar më shumë se dhjetë fishin e tyre.

Rama ka njoftuar gjithashtu se është miratuar projekti për rikonstruksionin e sheshit qëndror të Shijakut, i cili do të ndikojë në përmirësimin e jetës së qytetarëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096759796142578
array(1) { ["section"]=> string(50) "rama-ne-shijak-shperndan-lejet-e-legalizimeve-3336" }