Rama: Në Shqipëri nuk ka asnjë këmbë oligarku, biznesi i madh ka paguar 3 herë më shumë taksa

Publikuar tek: aktualitet, më 08:26 01-10-2020 Rama: Në Shqipëri nuk ka asnjë këmbë oligarku, biznesi i madh ka paguar 3 herë më shumë taksa FotoArkive: Kryeministri Rama

Kryeministri Rama thotë se në 5 vitet e fundit biznesi i madh në Shqipëri ka paguar 3 herë më shumë taksa.

“Mirëmëngjes, dhe me këtë të dhënë krahasuese, e cila tregon fare qartë se "oligarkët" kanë paguar 3 herë më shumë taksa në 5 vjet, se sa në të gjitha vitet e qeverisjes së atyre që shpifin e shpifin që diçka të mbetet, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama, ndërsa m tej thekson se në vendin tonë s’ka oligarki dhe asnjë këmbë oligarku.

“Termi "oligark" në Shqipëri s'ka asnjë lidhje, sepse në Shqipëri nuk ka asnjë lloj oligarkie dhe këmbë oligarku, kështu që kush e përdor ose manipulon publikon ose thjesht e përdor siç përdorej dikur fjala "kulak", por pa lidhje”, përmbyll kryeministri.

120490858_10158194602456523_5475566111834270233_n_copy.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012355089187622
array(1) { ["section"]=> string(98) "rama-ne-shqiperi-nuk-ka-asnje-kembe-oligarku-biznesi-i-madh-ka-paguar-3-here-me-shume-taksa-222291" }