Rama në tryezë: “Ka shumë burra që marrin leje lindje” dhe një deklaratë personale për gratë

Publikuar tek: politike, më 14:42 07-12-2015 Rama në tryezë: “Ka shumë burra që marrin leje lindje” dhe një deklaratë personale për gratë

Kryeministri Rama në një tryezë me temë “Gratë Shqiptare në rrugën drejt politikës dhe vendimmarrjes” ka thënë se nuk është feminist por duhet domosdoshmëri për të kuptuar vlerën dhe rëndësinë që ka rritje e barazisë gjinore. Rama nuk la mënjanë as batutat e tij duke pohuar se nga Tatimet “shumë burra kanë marrë leje lindje” nga frika e përballjes me informalët.

“Ka shumë burra që marrin leje lindje, unë besoj që shumë burra e morën lejen e lindjes, sidomos andej nga Tatimet e kam vënë re. Ata e morën lejen e lindjes për të shmangur përballjen me vetëveten pasi e kishin të vështirë të shkonin te bizneset. Ligjet janë pra por jetësimi i tyre do kërkojë kohën e vet”, tha Rama ndërsa bëri edhe një deklaratë personale lidhur me gratë kur tha se pa to nuk do kishte arsye për të jetuar.

“Sepse pa gratë nuk do kishte kuptim. Shumë burra s’do kishin arsyen për të jetuar, përfshirë mua”, tha shefi i kabinetit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092649459838867
array(1) { ["section"]=> string(95) "rama-ne-tryeze-ka-shume-burra-qe-marrin-leje-lindje-dhe-nje-deklarate-personale-per-grate-27155" }