Rama në Vlorë: Vitin e ardhshëm do heqim aforfenë

Publikuar tek: politike, më 18:03 17-11-2015 Rama në Vlorë: Vitin e ardhshëm do heqim aforfenë

Kryeministri Edi Rama ka bërë një bilanc të gjerë të reformave nga qeveria që sipas tij kanë dhënë përmirësime të ndjeshme në sektorin energjitik, arsim, shëndetësi dhe ekonomi.

Rama tha se nga mesi i vitit 2016 do të hiqen edhe faturat aforfe për energjinë elektrike. “Jeni të padurueshëm për shkak të gjakut që keni nga Vlora”, iu drejtua kryeministri Rama të pranishëmve në “Të pastrojmë Shqipërinë”.

"Ky vit po mbyllet me 50% më pak vrasje në krahasim me çdo vit të tranzicionit. Ashtu sikundër Policia e Shtetit është kthyer në krye të detyrës. Mandatin që kemi ia kemi kushtuar arritjes së niveleve të rajonit. Deri dje pa lekët e birrës policit nuk hapej biseda me të", tha Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019024133682251
array(1) { ["section"]=> string(54) "rama-ne-vlore-vitin-e-ardhshem-do-heqim-aforfene-25647" }