Rama nis takimet në Amerikë, shtrëngon dorën e kryebashkiakut të New Yorkut De Blasio

Publikuar tek: politike, më 10:07 12-04-2016 Rama nis takimet në Amerikë, shtrëngon dorën e kryebashkiakut të New Yorkut De Blasio Bill de Blasio dhe Edi Rama

Edi Rama nis takimet në Amerikë, pas mbërritjes në SHBA, ku do të takojë edhe presidentin amerikan Barack Obama.

Edi Rama ka shtrëngon sot dorën e kryebashkiakut të New Yorkut Bill De Blasio, ku të dy kanë zhvilluar një takim të përzemërt. Nisur edhe nga e kaluara e Ramës, kur ka mbajtur postin e kryebashkiakut të Tiranës, duket se biseda mes tyre ka qenë e frytshme. De Blasio e ka përgëzuar për reformat e ndërmarra për qytetin dhe tani që është në krye të qeverisë.

De Blasio vlerësoi rolin e diasporës shqiptare, kurse Rama vlerësoi marrëdhëniet me SHBA-të. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034814119338989
array(1) { ["section"]=> string(90) "rama-nis-takimet-ne-amerike-shtrengon-doren-e-kryebashkiakut-te-new-yorkut-de-blasio-37468" }