Rama nuk i ndahet Jozefina Topallit, ironizon Bashën me fjalët e saj: Është 'fake'!

Publikuar tek: politike, më 16:37 17-01-2021 Rama nuk i ndahet Jozefina Topallit, ironizon Bashën me fjalët e saj: Është 'fake'!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sërish një video të ish-kryeparlamentares, Jozefina Topalli, ndërkohë që kjo e fundit po akuzonte kreun e PD-së Lulzim Basha për bashkëpunim me oligarkët.

Bashkëngjitur videos, Rama shkruan: "Kur qesh pa lidhje po prapë të ecën"

Çfarë thotë Jozefina Topalli në videon e publikuar nga Rama:

Topalli: U soll rreth gjysmë ore për teorinë e oligarkëve dhe nuk mundi të përmendë një oligark.

Basha: Problemi lind kur sipërmarrja, apo biznesi apo biznesmenët dhe qeveria konspirojnë kundër interesit publik

Topalli: Është 'fake'! Është tërësisht 'fake'!

Basha: Partia Demokratike dhe unë jemi parti e sipërmarrjes së lirë.

Topalli: Ai jeton në Tiranë në vilat e oligarkëve, në plazhet e bregdetit shiqptar në vilat e oligarkëve. Është i njësuar me oligarkët, ai darkon me oligarkët!

Basha qesh 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj në Kavajë, mesazh për Bashën: Vetëm po vdiqa unë do të kalojë leja për vilën e pestë! Fal një nga ato që ke dhe pastaj…
'Skënderbeu ynë është i paharruar dhe i pavdekshëm', Elisa Spiropali kujton Heroin Kombëtar »
Article Logic
Execution time: 0.014074087142944
array(1) { ["section"]=> string(85) "rama-nuk-i-ndahet-jozefina-topallit-ironizon-bashen-me-fjalet-e-saj-eshte-fake-235347" }