Rama nuk kursen batutat në konferencë, përgëzon ministrin gjerman: Ke bërë zgjedhje të mençur...

Publikuar tek: barometri, më 08:27 20-09-2018 Rama nuk kursen batutat në konferencë, përgëzon ministrin gjerman: Ke bërë zgjedhje të mençur...

Edhe kjo konferencë e kryeministrit Rama nuk kaloi pa ndonjë batutë pikante.

 

Gjatë bashkëbisedimit për mediat me Ministrin e Jashtëm gjerman Heiko Maas, Rama e përgëzoi këtë të fundit për zgjedhjen që kishte bërë, për të qendruar për drekë në Shqipëri.

“Mes Maqedonisë dhe Greqisë, drekën keni vendosur ta kaloni në Shqipëri. Kjo është një zgjedhje shumë e mençur”, u shpreh Rama.

Ndërkohë, ministri gjerman duke qeshur, e falenderoi kryeministrin për pritjen e përzemërt.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021789073944092
array(1) { ["section"]=> string(98) "rama-nuk-kursen-batutat-ne-konference-pergezon-ministrin-gjerman-ke-bere-zgjedhje-te-mencur-134976" }