Rama nxjerr jashtë loje INSTAT? Me vendim qeverie krijon agjencinë paralele brenda Kryeministrisë

Publikuar tek: politike, më 20:15 24-02-2016 Rama nxjerr jashtë loje INSTAT? Me vendim qeverie krijon agjencinë paralele brenda Kryeministrisë

Rama nxjerr jashtë INSTAT? Me vendim qeverie kryeministri ka krijuar sot agjencinë paralele “SIISKM” brenda Kryeministrisë.

Por me çfarë do merret kjo agjenci?

“Hartimi i raporteve periodike ditore, javore, mujore dhe vjetore për ministrat, Kryeministrin dhe instanca të tjera të përcaktuara me urdhër të tyre, në të cilat pasyrohen gjendja e përgjithshme sipas fushave të përgjegjësisë së ministrive, si dhe gjendja e përgjithshme e vendit në rastin e raporteve që përgatiten për Kryeministrin. Përveç raporteve të përgjithshme, SIISKM-ja përgatit edhe raporte tematike për çështje të caktuara me rëndësi;”, është një funksionet e agjencisë që përveç raporteve për ministrat e kryeministrin lidhur me çështje nën përgjegjësinë e tyre do përgatisë raporte tematike për ‘’çështje të caktuara me rëndësi’’.

VENDIMI I PLOTE:

ediramainstatok

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092430114746094
array(1) { ["section"]=> string(102) "rama-nxjerr-jashte-loje-instat-me-vendim-qeverie-krijon-agjencine-paralele-brenda-kryeministrise-33449" }