Rama: Opozita ende s’ka pranuar të ulet në tryezë, pikat e tyre ushqim për ngajasjen

Publikuar tek: politike, më 08:11 03-12-2019 Rama: Opozita ende s’ka pranuar të ulet në tryezë, pikat e tyre ushqim për ngajasjen Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i ka konsideruar pikat e Lulzim Bashës për rimëkëmbjen e vendit nga tërmeti si ushqim për ngajasjen.

Rama i bëri sërish thirrje Bashës për tu ulur në tryezë, duke thënë se nëse idetë e tij janë më të mira do pranohen.

Edi Rama: “Për fat të keq opozita që pretendon të qeverisë vendin jo vetëm që nuk ka pranuar ende të ulet në tyrezë. Të vijë të ballafaqojmë idetë. Nëse idetë e tyre janë më të mira do ti pranojmë, sepse nuk është koha të këmbëngulim me ide.

Deri tani jemi njohur me tre pika që do jenë sipas tyre zgjidhja.

Këto tre pikat janë absolutisht një ushqim për buzëqeshjen, mos të them ngajasjen. Pika e dytë, 500 inxhinierë. Pika e dytë, të verifikohen dëmet. Kjo po bëhet. Pika e tretë është qamet, të mos financohen oligarkët dhe 150 milionë ti marrin banorët e prekur nga tërmeti. Të ndalohet kontrolli shëndetësor.”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020749092102051
array(1) { ["section"]=> string(121) "rama-opozita-qe-pretendon-te-qeverise-vendin-ende-s-ka-pranuar-te-ulet-ne-tryeze-pikat-e-tyre-ushqim-per-ngajasjen-188199" }