Rama para analistëve: Gabimi që bëra në dy vite qeverisje

Publikuar tek: politike, më 11:23 06-11-2015 Rama para analistëve: Gabimi që bëra në dy vite qeverisje Edi Rama, kryeministër

Kryeministri Rama ka qenë mbrëmë i ftuar në Top Story ku ka thënë përpara analistëve në vend se qeveria e tij nuk njeh asnjë dështim por ka bërë një gabim jo të vogël me kohën kur duhej ta niste operacionin e energjisë.

“Kam bërë një gabim që operacionin e energjisë kam hezituar ta filloj më përpara. Nuk është një gabim i vogël, duhet ta kishim filluar më përpara. Vlerësimi i bërë ka qenë një vlerësim për të qenë të kujdesshëm dhe nuk ka qenë një vlerësim i duhur. Në fakt, po ta llogarisim se çfarë do të kishim fituar i bie të mos jetë një gabim i vogël”, tha Rama.

Rama foli edhe për incidentin me studentët të cilët i qëlluan me vezë. Për Ramën kjo ishte liria e munguar prej kohësh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098879337310791
array(1) { ["section"]=> string(62) "rama-para-analisteve-gabimi-qe-bera-ne-dy-vite-qeverisje-24785" }