Rama paralajmëron daljen në orën 18.00, qytetari: Të votbesuam këtë 2 vjeçar, tani mos lër njeri pa punë

Publikuar tek: politike, më 14:25 23-06-2015 Rama paralajmëron daljen në orën 18.00, qytetari: Të votbesuam këtë 2 vjeçar, tani mos lër njeri pa punë Edi Rama ne mitingun e Himares duke pare detin

Edi Rama paralajmëron daljen e tij të parë publike në orën 18.00. Pasi kanë dhënë mesazhet e tyre publike ditën e sotme Erion Veliaj, e Saimir Tahiri, kryeministri Rama ka mbledhur mendjen të flasë pasdite për të lexuar votën për kryetarët për gjithë Shqipërinë. 

Por ndërkohë qytetarët që komentojnë kanë kërkesa të ndryshme. Shumica prej tyre i urojnë fitoren; një pjesë tjetër i thonë se e çoi PD në shtëpi. Një qytetare ankohet për mungesën e investimeve në zonën e vet në Libofshë edhe pse është e majtë.

Ka nga ata që komentojnë se çfarë pati PS në Lezhë për kandidatin Viktor Tushaj. Ndërsa një qytetar i shkruan: “Shqiptarët ta dhanë mesazhin që mëgjithë fukarallëkun e madh po të mbeshtesin, tani bëj të pamundurën që në dy vitet e ardhshme të mos ngelet asnjë shqiptar i pa punë, dhe rrogat të ngrihen se ato minimalet janë mizerje”, shkruan qytetari. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096251964569092
array(1) { ["section"]=> string(107) "rama-paralajmeron-daljen-ne-oren-18-00-qytetari-te-votbesuam-kete-2-vjecar-tani-mos-ler-njeri-pa-pune-14436" }