Rama përgëzon Hotin, por nuk harron të 'ngacmojë' Kurtin: Urime qeverisë së re dhe opozitës, do të bëjnë punë të mira së bashku për Kosovën

Publikuar tek: politike, më 18:07 03-06-2020 Rama përgëzon Hotin, por nuk harron të 'ngacmojë' Kurtin: Urime qeverisë së re dhe opozitës, do të bëjnë punë të mira së bashku për Kosovën Kurti - Rama

Kryeministri Edi Rama ka uruar qeverinë e re të Kosovës me kryeministër Avdullah Hotin, por nuk ka harruar të "ngacmojë edhe ish-kryeministrin Albin Kurti.

"U uroj rrugëtim të mbarë qeverisë së re të Kosovës e opozitës gjithashtu", shkruan Rama. Kreu i qeverisë së Shqipërisë shprehet i bindur se qeveria e re dhe opozita do të bëjnë së bashku punë të mira për Kosovën.

Më herët qeverinë e re në Kosovë e ka uruar edhe numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010037899017334
array(1) { ["section"]=> string(141) "rama-pergezon-hotin-por-nuk-harron-te-ngacmoje-kurtin-urime-qeverise-se-re-dhe-opozites-do-te-bejne-pune-te-mira-se-bashku-per-kosoven-208941" }