Rama përplaset 'live' me deputetin e Pd: Ka raste pa fund! Kryeministri: Se të kam edhe nga Vlora, ja ku është psikoligia, kur të mbarojë

Publikuar tek: barometri, më 08:21 06-06-2018 Rama përplaset 'live' me deputetin e Pd: Ka raste pa fund! Kryeministri: Se të kam edhe nga Vlora, ja ku është psikoligia, kur të mbarojë

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti i PD Agron Shehaj janë përplasur gjatë diskutimeve në emision për varfërinë ekstreme te mijëra familje shqiptare.

 

Shehaj ka kërkuar që problemi i varfërisë të trajtohet në thelb, se nga vjen, por kryeministri i është përgjigjur me batuta dhe ka kërkuar që debati të mos kthehet në politikë.

Pjesë nga debati në emisionin Opinion:

Agron Shehaj: Për sa na takon ne, bamirësia nuk është aktiviteti tim, unë merrem me politikë. Problemi është se këto raste janë vetëm maja e ajsbergut.

Edi Rama: Tani të mos fillojmë këtë pjesë, se e kam edhe nga Vlora këtë. Mos ta fillojmë këtë tani këtu të lutem.

Agron Shehaj: Ne duhet të mendojmë se cili është thelbi i muhabetit, nga vjen varfëria. Çfarë kam parë unë në politikë në këto muaj, ne nuk flasim kurrë për thelbin

Edi Rama: Për këtë hall 9-mujor që ka deputeti ja ku është psikologia, pas emosionit. Jo, për hallin e thelbit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026618003845215
array(1) { ["section"]=> string(137) "rama-perplaset-live-me-deputetin-e-pd-ka-raste-pa-fund-kryeministri-se-te-kam-edhe-nga-vlora-ja-ku-eshte-psikoligia-kur-te-mbaroje-123394" }