Rama përshëndet punëtorët turq në Laç me fjalën 'Merhaba', batuta për Lulin me kryetaren e Bashkisë për ngatërrimin e shifrave (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 12:32 25-11-2020 Rama përshëndet punëtorët turq në Laç me fjalën 'Merhaba', batuta për Lulin me kryetaren e Bashkisë për ngatërrimin e shifrave (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në inspektimin e punimeve të pallateve të reja që do të ndërtohen në Laç.

Ai shkëmbeu disa batuta me kryetaren e Bashkisë së Laçit, Majlinda Cara e cila fliste me superlativa për Ramën.

“Falë angazhimit personal dhe qeverisë shqiptare, rreth 25 milionë, miliardë, i vijnë investime Kurbinit. Dhe kjo vetëm falë jush. Do të shikojmë një Kurbin tjetër”,- tha Cara.

Ndërkohë që Rama tha: "I the me të vjetra ti, mos na dalësh në televizor si Luli. Miliarda, miliona!”

Më pas kryeministri përshëndeti punëtorët turq me fjalën "Merhaba".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tritan Shehu dhe Petrit Vasili “raportojnë” te Meta: Ka kompani që duan të zëvendësojnë testin PCR për interesa financiare…
VIDEO-EPIKE/ Kryeministri inspekton punimet në Laç, pas krahëve të Ramës punëtori ia bën me shenjë kolegut që të vendosë maskën »
Article Logic
Execution time: 0.012756109237671
array(1) { ["section"]=> string(136) "rama-pershendet-punetoret-turq-ne-lac-me-fjalen-merhaba-batuta-per-lulin-me-kryetaren-e-bashkise-per-ngaterrimin-e-shifrave-video-229058" }