Rama porosit Lleshajn: Asnjë pensionist jashtë, kthejini në shtëpi! Ndaloni daljet në grup, s'do rrimë të vërtetojmë kush janë burrë e grua

Publikuar tek: aktualitet, më 18:38 25-03-2020 Rama porosit Lleshajn: Asnjë pensionist jashtë, kthejini në shtëpi! Ndaloni daljet në grup, s'do rrimë të vërtetojmë kush janë burrë e grua

Kryeministri Rama në mbledhjen online me ministrat e qeverisë ka kërkuar që masat e ndërmarra të zbatohen përpikmërisht, duke kërkuar "llogari" edhe për atë përqindje të vogël qytetarësh që nuk i binden udhëzimeve të qeverisë.

Rama ka porositur në veçanti ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, kryesisht për pensionistët, të cilët nuk duhet të dalin jashtë, e sidomos të qendrojnë në grup.

"Ajo që jam i shqetësuar është puna e pensionistëve. Në asnjë mënyrë s'duhet të dalin jashtë shtëpisë. Janë shtresa më e rrezikaur dhe duhet t'i mbrojmë. Çdo të moshuar që shihni tek ecën, bëni çmos ta ktheni në shtëpi. Nuk duhen lënë të shëtisin, as të mblidhen. T'ju çohet pensioni në shtëpi. Problem tjetër është ecja dyshe. Dikush thotë jamë me gruan, është gruaja ime. Jo, nuk lejohet. Nuk do rrimë tani të vërtetojmë janë apo s'janë burrë e grua", ka thënë Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008803129196167
array(1) { ["section"]=> string(142) "rama-porosit-lleshajn-asnje-pensionist-jashte-kthejini-ne-shtepi-ndaloni-daljet-ne-grup-s-do-rrime-te-vertetojme-kush-jane-burre-e-grua-200061" }