Rama 'presion' naftëtareve të Ballshit: Pa u ndalur greva nuk bisedojmë dot, kusuret e privatit mos ia faturoni qeverisë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:02 21-10-2020 Rama 'presion' naftëtareve të Ballshit: Pa u ndalur greva nuk bisedojmë dot, kusuret e privatit mos ia faturoni qeverisë

Kryeministri Rama sot përsëriti për të dytën herë mundësinë e një dialogu dhe bashkëbisedimi me grevistet e Ballshit, për të zgjidhur çështjen e tyre.

Thirrja e kreut të qeverisë nuk është marrë parasysh nga grevistet, të cilët kanë thënë se vetëm të vdekur do dalin nga greva, nëse nuk gjendet zgjidhje për pagat e prapambetura.

Me anë të një shënimi në rrjete sociale, Rama shprehet i keqardhur për mosarritjen e një mirëkuptimi për të ndalur grevën, teksa thotë se kusuret e një kompanie private nuk duhet t’i faturohen qeverisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkarkohet nga detyra prefekti i Qarkut të Gjirokastrës Astrit Aliaj, ja kush e zëvendëson
Denoncimi i Tritan Shehu: Po bashkohen testet me ato të privatit, tamponet të bëhen në… »
Article Logic
Execution time: 0.010349035263062
array(1) { ["section"]=> string(123) "rama-presion-naftetareve-te-ballshit-pa-u-ndalur-greva-nuk-bisedojme-dot-kusuret-e-privatit-mos-ia-faturoni-qeverise-224609" }