Rama pret në Kryeministri komisionierin e Bashkimit Europian: Zgjidhje e përbashkët europiane për emigrantët

Publikuar tek: politike, më 18:17 18-03-2016 Rama pret në Kryeministri komisionierin e Bashkimit Europian: Zgjidhje e përbashkët europiane për emigrantët

Edi Rama pret në Kryeministri komisionierin e Bashkimit Europian, Dimitris Avramopoulos.

“ Zgjidhje e përbashkët europiane e emigrantëve. Shqipëria është, ka qenë dhe do jetë gjithmonë gati që brenda mundësive dhe kapaciteteve të marrë rolin e saj’’, ka theksuar Rama.

“Me Komisionerin Europian të Migrimit, Dimitris Avramopoulos, për çështjen e emigrantëve të larguar nga zonat në konflikt.

Vendimet dhe masat unilaterale nuk i shërbejnë zgjidhjes së kësaj krize. Shqipëria është, ka qenë dhe do jetë gjithmonë gati që brenda mundësive dhe kapaciteteve të marrë rolin e saj, në kuadër të një plani të përbashkët të BE, për një zgjidhje të përbashkët europiane”, shkruan më tej kryeministri.

Avramopoulos takoi sot edhe kreun e Kuvendit Meta, presidentin Nishani, dhe ministrat Tahiri e Bushati.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092411041259766
array(1) { ["section"]=> string(113) "rama-pret-ne-kryeministri-komisionierin-e-bashkimit-europian-zgjidhje-e-perbashket-europiane-per-emigrantet-35440" }