Rama prezanton Keti Bazhdarin për Bashkinë e Shkodrës

Publikuar tek: politike, më 17:03 01-04-2015 Rama prezanton Keti Bazhdarin për Bashkinë e Shkodrës

Keti Bazhdari do të jetë kandidatura e PS-së për Bashkinë e Shkodrës në zgjedhje lokale të 21 qershorit.

Kjo është konfirmuar nga vetë kryeministri Edi Rama, i cili gjatë një takimi me strukturat e kësaj force politike në Shkodër, ka thënë se Keti Bazhdari është kandidatura më e mirë për të fituar në këtë qytet. Rama ka theksuar se Bazhdari ka gjithashtu mbështetjen e partisë dhe të koalicionit për garën elektorale.

Kryeministri ka folur gjatë takimit me strukturat edhe për përjashtimin e deputetit Tom Doshit, duke u shprehur se ky largim nuk kishte si të mos ndodhte pasi Doshi ushtronte presion ndaj ministrave të kabineteti dhe drejtorëve.

Lexo edhe:

Në Tiranë “luftë” mes Klosit e Veliajt, ja emrat e konfirmuar për kandidatë të së majtës

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097000598907471
array(1) { ["section"]=> string(58) "rama-prezanton-keti-bazhdarin-per-bashkine-e-shkodres-7560" }