Rama propozoi Ahmetajn në krye të MINISTRISË së RE, vjen në kohë REKORD reagimi i PRESIDENCËS

Publikuar tek: politike, më 13:02 13-12-2019 Rama propozoi Ahmetajn në krye të MINISTRISË së RE, vjen në kohë REKORD reagimi i PRESIDENCËS Presidenti Ilir Meta

Vjen reagimi i menjëhershëm i Presidencës pas propozimit të kryeministrit Edi Rama për ngritjen e Ministrisë së Shtetit për Rindërtimin dhe emërimin ministër të Arben Ahmetajt.

Në kohë rekord, Presidenca për herë të parë i përgjigjet pozitivisht propozimit të kryeministrit Rama.

“Asnjë sekondë vonesë për dekretimin e ministrit të ri të Shtetit për Rindërtimin”, shkruan zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi.

Arben Ahmetaj që aktualisht është kryetar i Komitetit Kombëtar për Rindërtimin, rikthehet në qeveri në krye të kësaj ministrie të ngritur posaçërisht për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit.

Propozimi i Ramës:

dgerthj45rj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024765014648438
array(1) { ["section"]=> string(99) "rama-propozoi-ahmetajn-ne-krye-te-ministrise-se-re-vjen-ne-kohe-rekord-reagimi-i-presidences-189304" }