Rama publikon FOTO me nënën e Ziver Veizit, balerini i njohur KËRKESË publike kryeministrit

Publikuar tek: aktualitet, më 19:27 21-01-2019 Rama publikon FOTO me nënën e Ziver Veizit, balerini i njohur KËRKESË publike kryeministrit

Sot është 8 vjetori i tragjedisë së kobshme të 21 Janarit 2011 ku humbën jetën 4 protestues në mes të Bulevardit.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto nga homazhet në Bulevard, ku shihet përkrah nënës së Hekuran Dedës, ndërkohë që e cilëson edhe foto dite.

Por ajo që tërheq vëmendjen është komenti i balerinit të njohur shqiptar Ilir Shaqirit, i cili i bën kryeministrit kërkesë publike të vërë para drejtësisë autorët e vrasjeve të 21 janarit.

'Bej qe kjo nene te mundet ti shikoj pas hekurave syte e vrasesit', shkruan balerini.

sfs.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « GAFA E RAMËS në ERTV/ Ngatërron pozicionin e ministres së re, korrekton pesë herë postimin derisa gjen POZICIONIN
Mero Baze rrëfen: Çfarë më tha Sokol OLLDASHI për 21 Janarin. Biseda me Lulzim Bashën dhe porosia e Bamir TOPIT: Kujdes me letrat (Ndërkohë në shesh ishin vrarë 4 protestues) »
Article Logic
Execution time: 0.013350009918213
array(1) { ["section"]=> string(97) "rama-publikon-foto-me-nenen-e-ziver-veizit-balerini-i-njohur-kerkese-publike-kryeministrit-149735" }