Rama publikon foton e heronjve të ditës: Pas 3 orësh ecje në këmbë, FA shpëtojnë nënën e sëmurë të dy fëmijëve

Publikuar tek: aktualitet, më 16:34 27-02-2018 Rama publikon foton e heronjve të ditës: Pas 3 orësh ecje në këmbë, FA shpëtojnë nënën e sëmurë të dy fëmijëve

Kryeministri Edi Rama ka publikuar krenar foton e Forcave të Armatosura të cilët sot i kanë shpëtuar jetën një nëne të dy fëmijëve në Kukës.

HERONJTË E DITËS - Pas 3 orësh ecje në këmbë, FA shpëtojnë nënën e sëmurë të dy fëmijëve në fshatin Tejdrinë të Kukësit, shkruan Rama.

Nëna 38-vjeçare, paraqitej me temperaturë të lartë trupore, 40 gradë dhe e kishte të pamundur të transportohej për në spital për shkak të bllokimit të rrugës nga bora. Menjëherë pas marrjes së njoftimit, efektivët e Brigadës së Mbështetjes Rajonale të Kukësit u nisën drejt fshatit Tejdrinë, për ta dërguar më pas në spitalin e Kukësit, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve, shkruan kryeministri. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident masiv në tunelin e Krrabës, përplasen 9 automjete
Korrupsion me rrugën Tiranë-Elbasan, Apeli lë në burg tre të arrestuarit »
Article Logic
Execution time: 0.012188911437988
array(1) { ["section"]=> string(115) "rama-publikon-foton-e-heronjve-te-dites-pas-3-oresh-ecje-ne-kembe-fa-shpetojne-nenen-e-semure-te-dy-femijeve-111659" }