Rama publikon FOTON nga Thumana dhe shkruan: Një jetë e re do lulëzojë gërmadhash...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:48 08-04-2020 Rama publikon FOTON nga Thumana dhe shkruan: Një jetë e re do lulëzojë gërmadhash... Thumane, foto e shperndare nga kryeministri Rama

Kryeministri Rama ka publikuar pak minuta më parë një foto nga vizita që ka bërë sot në Thumanë.

“SOT NË THUMANË, ATY KU SI SOT NJË VIT NJË JETË E RE DO LULËZOJË GËRMADHASH...”, shkruan Rama krah fotos, ndërs përballë tij vijon puna për rehabilitimin e zonës dhe n isjes së punimeve pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

Gjatë vizitës së tij sot në Thumanë kryeministri Rama ka premtuar se deri në Vitin e Ri do të kenë përfunduar të gjitha shtëpitë individuale dhe puna do të bëhet me tre turne.

Kujtojmë se, tërmeti tragjik i 26 nëntorit u mori jetën 51 personave ndërsa mbetën të plagosur qindra të tjerë, e mijëra të pastrehë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010294914245605
array(1) { ["section"]=> string(87) "rama-publikon-foton-nga-thumana-dhe-shkruan-nje-jete-e-re-do-lulezoje-germadhash-201924" }