Rama publikon mesazhin e kancelares Angela Merkel: Tani jemi në fazën serioze të pandemisë, duhet të bëjmë gjithçka që virusi të mos përhapet

Publikuar tek: aktualitet, më 16:25 19-10-2020 Rama publikon mesazhin e kancelares Angela Merkel: Tani jemi në fazën serioze të pandemisë, duhet të bëjmë gjithçka që virusi të mos përhapet Kancelarja gjermane Angela Merkel

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në facebook mesazhin ekancelares gjermane Angela Merkel.

Në mesazhin e saj Merkel thotë se tashmë jemi në fazën serioze të pandemisë, ku duhet të bëjmë gjithçka që të mos e lejojmë virusin të shpërndahet.

Merkel shprehet se ajo që duhet të bëjmë është të respektojmë rregullat e higjienës, distancën sociale dhe të mbajmë maskat, duke minimizuar mundësitë për infektimin e shumë qytetarëve.

Kujtojmë që vendimi i fundit i qeverisë shqiptare detyron qytetarët që të mbajnë maskën në ambientë të hapura dhe të mbyllura, ndërsa në rast moszbarimi të këtij vendimi qytetarët gjobiten me 3000 lekë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjeku i njohur thirrje politikës: S’kontrollohet virusi me maska! Artizanalet mbrojnë 30%, qytetarët nuk sillen dot si kirurgë në sallë operacioni
Policia ‘bën kërdinë’, vendos qindra gjoba për maskat, ndëshkohen dhe pasagjerët që s’kanë lidhje familjare me shoferët (9 shoqërohen në komisariat) »
Article Logic
Execution time: 0.014060020446777
array(1) { ["section"]=> string(146) "rama-publikon-mesazhin-e-kancelares-angela-merkel-tani-jemi-ne-fazen-serioze-te-pandemise-duhet-te-bejme-gjithcka-qe-virusi-te-mos-perhapet-224330" }