Rama publikon SMS për Air Albania dhe bëhet aktiv pas shumë kohe me përgjigje për qytetarët: Hanën ta kam lënë ty, unë merrem me punët e milingonës (DEBATET)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:25 15-07-2019 Rama publikon SMS për Air Albania dhe bëhet aktiv pas shumë kohe me përgjigje për qytetarët: Hanën ta kam lënë ty, unë merrem me punët e milingonës (DEBATET)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar me shumë qef një mesazh nga disa pasagjerë të avionit Air Albania që udhëtonin drejt Turqisë, të cilët flisnin me superlativa për linjën ajrore shqiptare.

Por, në një procedurë që e ka harruar prej kohësh, Rama, I cili sic duket nga intesiteti I kthimit të përgjigjeve është duke u gjendur në kohë të lirë, ka rifilluar të kthejë përgjigje për qytetarët që I komentojnë në statusin e tij.

Një qytetar, Fation Taipi, I ëshë ankuar se e kundërta me Air Albania, ndodh me një kompani shqiptare që bashkëpunon me Blu Panorama. “Aviona në gjendje skandaloze, ushqimi as që bëhet fjalë, kafe dhe ujë sigurisht me pagesë dhe biletën sigurisht që e paguan dyfish sa ajo e linjës së Turqisë” thotë Taipi.

“E di, prandaj kam mbështetur me forcë projektin e Air Albania” I kthen përjgigje kryeministri, duke pranuar kështu realitetin me linjat ajrore që fluturojnë nga Rinasi.

Rezart Abdiu del jashtë teme: “Ku ka nai plazh public se n aka mor malli me ik me cadër me vete? Se edhe gjiret ku mezi shkohet ia keni dhënë privatit”.

Reagon Rama: Rezart Abdiu qeveria nuk jep plazhe xhan, prandaj mos e shkel syrin si kompetent për gjëra që nuk I di.

Aderim Arifi I shkruan: Njerëzit po hypin n’han, ti hënëz linja ajrore dhe ban selfie me vica.

Sia përton Rama: Hanën ta kam lënë ty, unë merrem me punët e milingonës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010823011398315
array(1) { ["section"]=> string(160) "rama-publikon-sms-per-air-albania-dhe-behet-aktiv-pas-shume-kohe-me-pergjigje-per-qytetaret-hanen-ta-kam-lene-ty-une-merrem-me-punet-e-milingones-debatet-172269" }