Rama publikon VIDEON drithëruese dhe paralajmëron: Morgu nuk ka më vende, të vdekurit nga Covid-19 ngarkohen në frigorifera

Publikuar tek: aktualitet, më 17:05 02-04-2020 Rama publikon VIDEON drithëruese dhe paralajmëron: Morgu nuk ka më vende, të vdekurit nga Covid-19 ngarkohen në frigorifera

Kryemistri Edi Rama ka publikuar një video nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku shihen trupat e viktimave duke u ngarkuar në një kamion me frigorifer, pasi morgu nuk ka më vende.

Përmes këtyre pamjeve, Rama paralajmëron shqiptarët që të zbatojnë masat e vendosura në të kundër do të përfundojnë në këtë formë.

Kujtojmë që numri të infektuarve me koronavirus në SHBA ka shkuar në 216,722 dhe të vdekur janë 5,140 persona. Nga ana tjetër në vendin  tonë ditën e sotme janë shënuar 18 raste të reja, duke e çuar shifrën e të prekurve nga Covid-19 në 277.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097379684448242
array(1) { ["section"]=> string(128) "rama-publikon-videon-dritheruese-dhe-paralajmeron-morgu-nuk-ka-me-vende-te-vdekurit-nga-covid-19-ngarkohen-ne-frigorifera-201095" }