Rama: ‘’Qentë le të lehin, karvani të shkojë përpara’’. Flet për ‘’Check Up’’-in dhe publikon videon e vizitave mjekësore

Publikuar tek: politike, më 12:03 09-02-2016

‘’Qentë le të lehin, karvani të shkojë përpara’’, kështu ka thënë sot kryeministri Edi Rama, teksa ka publikuar edhe një video ku shfaqet i gjithë procesi i kontrollit mjekësor të qytetarëve.

“Dëgjoni dëshmitë e njerëzve të zakonshëm dhe përfitoni nga Kontrolli Mjekësor Falas.

Respekt për dhjetëra mijëra qytetarë që po përfitojnë nga nisma e qeverisë. Sepse Check-Up-i falas nuk vlen vetëm për individin, po edhe për krijimin e bazës digjitale të të dhënave që i duhen shtetit për ndërtimin e sistemit të Shërbimit Kombëtar Shëndetësor falas. Prandaj kush është 40 - 65 vjeç të përfitojë nga kjo mundësi e re, për të parandaluar sëmundjet në trupin e vet dhe për të kontribuar njëkohësisht për reformën e madhe të shëndetësisë.Qentë Le Të Lehin Karvani Të Shkojë Përpara’’, shkruan Rama.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095229148864746
array(1) { ["section"]=> string(116) "rama-qente-le-te-lehin-karvani-te-shkoje-perpara-flet-per-check-up-in-dhe-publikon-videon-e-vizitave-mjekesore-32114" }