Rama: Qyteti Studenti është kthyer në grumbull fjetoresh të degraduara, do e transformojmë

Publikuar tek: politike, më 09:34 02-06-2015 Rama: Qyteti Studenti është kthyer në grumbull fjetoresh të degraduara, do e transformojmë

 Kryeministri ka prezantuar sot konkurisin për master planin për Qytetin e Studentit. Ai tha qeveria është e angazhuar për tarnsformimin e qyteteve dhe shërbimeve. Gjatë fjalës së tij Rama u shpreh se për shkak të keqadministrimit Qyteti Studenti ka degraduar.

“Qyteti Student është  kthyer në një grumbull fjetoresh të degraduara nga vitet, janë bërë  ndërhyrje sporadike, po pa asnjë synim apo ambicie afatgjatë, ndërkohë që territori ka shumë potencial për të qenë zanafillë e një jete studentore jashtë mjedisore”, u shpreh Rama.

Pavarësisht protestave kryeministri Edi Rama ka njoftuar se  brenda dy javësh do të nisë konkursi për rehabilitimin e hyrjes së parkut të Liqenit Artificail, çka do të sjellë edhe shpërnguljen e  fakultetit të Gjeologji- minierave, ndërsa në godinën ekzistuese do të transferohet Gjykata e Lartë.

Në konkurs  marrin pjesë 8 skuadra ndërkombëtare të cilat po shpalosin projektet e tyre

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091040134429932
array(1) { ["section"]=> string(94) "rama-qyteti-studenti-eshte-kthyer-ne-grumbull-fjetoresh-te-degraduara-do-e-transformojme-12453" }