Rama reagon ashpër për lajmin e rremë të “tërmetit të madh”: Fake news kriminal për të përhapur panik

Publikuar tek: politike, më 22:01 22-09-2019 Rama reagon ashpër për lajmin e rremë të “tërmetit të madh”: Fake news kriminal për të përhapur panik Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas publikimit në media të një lajmi të rremë për një tërmet të madh që supozohet se do të godasë Shqipërinë sot në mbrëmje.

Rama shkruan se “ky është një fake neës krimial për të përhapur panik”, ndërsa poston edhe një foto të lajmit të botuar në portalin “Syri” dhe "360Gradë".

“KY ËSHTË NJË FAKENEWS KRIMINAL PËR TË PËRHAPUR PANIK DHE ÇDO IDIOT QË SHKRUAN PËR PARASHIKIME TËRMETESH THJESHT DUHET NEVERITUR”, shkruan Rama.

sdgfwergerh4h.jpg

sdgghserhh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076119899749756
array(1) { ["section"]=> string(105) "rama-reagon-ashper-per-lajmin-e-rreme-te-termetit-te-madh-fake-news-kriminal-per-te-perhapur-panik-179424" }