Rama ‘reklamon’ kalanë e Ali Pashës në Butrint, komentuesit e thumbojnë: Mos ja jep grekut, siç na mori Janinën

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:33 16-09-2020 Rama ‘reklamon’ kalanë e Ali Pashës në Butrint, komentuesit e thumbojnë: Mos ja jep grekut, siç na mori Janinën

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook një fotografi piktoreske të një prej kalave më skajore të Shqipërisë së sotme.

Rama ka zgjedhur këtë fotografi nga qyteti antik i Butrintit, ku përballë kanalit duket kalaja e Ali Pashait.

E ndërsa çështja e ndarjes së detit me Greqinë është tepër e nxehtë, vetëm një ditë pas vizitës së Ramës në vendin fqinj, nuk kanë munguar komentet thumbuese nga ndjekësit e kryeministrit.

Ja çfarë i tonë disa prej tyre:

Do ishte mire qe kete foto ta shikonte edhe ai homologu jote Grek. Se kushedi ca i kujton Ali Pash Tepelena!

-Mos e ka marë greku dhe ktë,meqë Janinën e morin të Ali Pashës..

-Do të ju vjen greku deri këtu pasi i paskeni fal detin

-Paska dalë periskopi i nëndetëses greke (bej shaka natyralisht)

dfge4he4h34hdf.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013125896453857
array(1) { ["section"]=> string(113) "rama-reklamon-kalane-e-ali-pashes-ne-butrint-komentuesit-e-thumbojne-mos-ja-jep-grekut-sic-na-mori-janinen-220628" }