Rama replikon me komentuesin dhe bën deklaratën që i revoltoi të gjithë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:30 01-10-2016 Rama replikon me komentuesin dhe bën deklaratën që i revoltoi të gjithë

Kryeministri Edi Rama ndërkohë që qytetarët protestonin kundër ligjit të importit të mbetjeve, të sigurtë se bashkë mund t’ia dalin ta ndalin, ka publikuar një status duke shkruar: “Çdo qytetari mes protestuesve sot që mendon se e do Shqiperinë më të pastër se une i them:Je gabim! Ligji i shërben pikërisht qëllimit tënd”.

Por shefi i kabinetit nuk u ndal me kaq, ai replikoi me komentuesit ndërsa guxoi edhe t’i sfidonte duke shkruar se ky ligj do zbatohet dhe kjo ska asnjë diskutim. Një gjë e tillë revoltoi së shumti qytetarët pasi Rama u dha kështu mesazhin se protesta e tyre është e kotë.

Qytetari: Te drejten e protestes nuk e heq dot ti, dhe harroje se ky ligj do zbatohet. Vendos populli me referendum dhe jo qeveri plerash qe nderrohen cdo vit

Rama: Martin, qe ky ligj do zbatohet kjo as nuk vihet ne diskutim, sepse Shqiperia do pastrohet dhe permes ketij ligji ndihmohet pastrimi jo e kunderta! Ndersa per opinionin tend, qe mund ta mbash e te protestosh sa te duash, kam vetem nje keshille: Lexo rreth kesaj teme dhe do ta kuptosh vete qe je komplet gabim!

rama.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066230297088623
array(1) { ["section"]=> string(77) "rama-replikon-me-komentuesin-dhe-ben-deklaraten-qe-i-revoltoi-te-gjithe-54754" }