Rama riktheu kërpudhën e prishur nga protesta e opozitës, ironizon Grida Duma: Në kohë pandemie qeveria merret me hobet personale

Publikuar tek: politike, më 13:55 24-07-2020 Rama riktheu kërpudhën e prishur nga protesta e opozitës, ironizon Grida Duma: Në kohë pandemie qeveria merret me hobet personale Kerpudha

Ish-deputetja e PD Grida Duma ka ironizuar vendimin e kryeministrit Edi Rama i cili ka rikthyer para kryeministrisë “Kërpudhën Gjigante me Tri Pjesë” të dëmtuar nga prostesta e opozitës një vit më parë, kjo një vepër arti, dhuruar nga autori Carsten Höller.

Duma shkruan se në kohë pandemie, tërmeti e rrrënimi ekonomik “qeveria i kthen shpinën çdo problemi dhe merret me hobet personale”.

“Në kohë pandemie, tërmeti, rrënimi ekonomik, pamundësisë për të mbijetuar duke emigruar, qeveria i kthen shpinën çdo problemi dhe merret me hobet personale”, shkruan Duma.

Kurse Rama shkruante se kërpudha është rikthyer dhe është 1 metër më e lartë se ç’ishte. “Pas shkatërrimit të saj nga molotovarët e pranverës së shkuar, KËRPUDHA e artisit të mirënjohur bashkëkohor Carsten Holler, dhuruar prej tij nga koleksioni i famshëm i disa muzeve prestigjozë të botës, është rikthyer në vendin e vet 1 m më e lartë se ç'ishte.

Karakteristika e kësaj kërpudhe është se kur goditet rritet, kështu që kush e sulmon duhet ta mësojë se vetëm e lartëson”, shkruan Rama.

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/u-shkaterrua-me-molotov-gjate-protestes-se-opozites-rama-rikthen-kerpudhen-e-famshme-para-kryeministrise-1-meter-me-e-larte-se-c-ishte-foto-214706

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Ndryshimet pa konsensus i refuzojmë', Bylykbashi për marrëveshjen e ‘5 qershorit': Ja çfarë tha Gjiknuri për listat e hapura para se të firmosnim
Marrëveshja e '5 qershorit', pak para takimit të Këshillit Politik Basha mbledh aleatët (Fokusi te listat e hapura dhe koalicionet) »
Article Logic
Execution time: 0.0098788738250732
array(1) { ["section"]=> string(134) "rama-riktheu-kerpudhen-e-prishur-nga-protesta-e-opozites-ironizon-grida-duma-ne-kohe-pandemie-qeveria-merret-me-hobet-personale-214840" }