“Rama rreh në zyrën e tij zëvendëskryeministrin Peleshi”, mesazh te Berisha

Publikuar tek: politike, më 13:03 19-01-2016 “Rama rreh në zyrën e tij zëvendëskryeministrin Peleshi”, mesazh te Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha thotë se është informuar nga qytetari dixhital për një ngjarje të ndodhur në zyrën e kryeministrit Rama i cili sipas tij, ka rrahur zëvendëskryeministrin Niko Peleshi. Berisha shkruan më tej se ky agresivet i Ramës është i njohur ndërsa shton se të njëjtin akt ka bërë edhe me ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

“Qytetari dixhital informon rrahjen para pak ditesh nga Edvin Kristaq Rama, ne zyren e tij, te zevendesit te tij Niko Peleshi. Uganda ne vitet 70 ka patur nje diktator qe quhej Idi Amin Dadah, i cili kishte qene dhe kampion boksi. Ai u be famoz edhe per rrahjen qe u bente ministrave te tij ne zyre apo mbledhje te kabinetit.

Agresiviteti ne momente te caktuara i Edi Rames eshte i njohur nga te gjithe. Ai eshte akuzuar publikisht per shfaqje agresiviteti ndaj familjareve, bashkepunetorve dhe zyrtareve ne Bashki dhe ne kryeministri. Thuhet se kjo e Peleshit nuk eshte hera e pare. Po ju rikujtoj te dashur miq ketu fjalet qe u perhapen ne mbare Tiranen per shtrimin ne dajak brenda ne seline e PS te nje udheheqesi kryesor te PS sepse Rama dyshoi se familjaret e tij ndihmuan ne fitoren e z. Luzim Basha ne Bashkine e Tiranes.

Gjithashtu dihet se rrahje me grushta dhe me nxirje te forte te syrit pati dhe Tahiri ne muajin gusht por atehere u tha se nuk e rrahu vet Rama, por Gysi i Rames sepse Saje qorri gjeti lidhje te Gysit me grupin e droges te Ajet Sules ne Durres dhe Rama i tregoi Gysit per informacionin e Tahirit, gje qe Gysi e kuptoi si leje per te shtruar ne dajak Tahirin! Sb”, përmbyll Sali Berisha duke publikuar mesazhin e pretenduar.

"Mirëmëngjes z Berisha Info e sigurt, i gjati ka ka goditur Peleshin ne zyrë para pak ditësh... Dhe nuk është e para herë...Nuk e di kush mund ta nxjerrë në ndonjë portal apo faqe FB... kete informacion, se mediat nuk e japin nga frika,ju lutem me ruani anonimatin se..me shume respekt per ju G.V

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099248886108398
array(1) { ["section"]=> string(78) "rama-rreh-ne-zyren-e-tij-zevendeskryeministrin-peleshi-mesazh-te-berisha-30391" }