Rama: S'ka më “O Zot hidh ca ujë se u thamë, o Zot hidh ca ujë se u mbytëm”, kandidati ynë në Mallakastër i'u jep zgjidhje

Publikuar tek: politike, më 12:33 25-05-2015 Rama: S'ka më “O Zot hidh ca ujë se u thamë, o Zot hidh ca ujë se u mbytëm”, kandidati ynë në Mallakastër i'u jep zgjidhje

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar kandidatin e ASHE në Mallakastër, Shyqyri Kapllani. Ai tha se këto janë zgjedhje shumë të rëndësishme për fshatin.

“Nuk do  të jetë më siç ka qenë, që nuk e dimë se kush e ka përgjegjësinë, që nuk di se ku të ankohesh, vetëm shih lart dhe “O zot hidh ca ujë se u thamë, o Zot hidh ca ujë se u mbytëm. Ndërkohë që me bashkitë e reja është kryetari i bashkisë, personi që ju zgjidhni dhe që ju jep përgjigje. Ndërkohë që një kryetar bashkie që është i joni e ka të thjeshtë dhe ne e kemi të thjeshtë, por me një kryetar bashkie që e sjell SHQUPI, çfarë të bëjmë ?”, u shpreh Rama.

Rama tha se në katër vitet e ardhshme, në Mallakastër do të hidhen bazat e një ndryshimi rrënjësor dhe rezultatet do të fillojnë të duken shumë shpejt. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093159675598145
array(1) { ["section"]=> string(123) "rama-s-ka-me-o-zot-hidh-ca-uje-se-u-thame-o-zot-hidh-ca-uje-se-u-mbytem-kandidati-yne-ne-mallakaster-i-u-jep-zgjidhje-11923" }