Rama shkarkon drejtuesit e Lezhës, humbën zgjedhjet

Publikuar tek: politike, më 10:46 10-09-2015 Rama shkarkon drejtuesit e Lezhës, humbën zgjedhjet Edi Rama në Lezhë

Edi Rama ka shkarkuar sot drejtuesit e degës së PS-së në Lezhë. Vendimi i Ramës siç mësohet ka ardhur për shkak të rezultatit marrë në Lezhë, ku ASHEE-ja humbi bashkinë me kandidatin Viktor Tushaj.

I shkarkuar, siç raporton News24, është kryetari i PS-së së Lezhës, Albert Çuko.

Rama ka shkuar në Lezhë së bashku me Shkëlqim Canin, Mimi Kodhelin dhe Lindita Nikollën.

Kryeministri ka qenë i qartë, duke thënë se PS-ja nuk do drejtohet nga të afërm nga një fis. Në krye të PS-së Lezhë është vendosur koordinatorja Lindita Nikolla që është aktualisht edhe ministre e Arsimit dhe Sporteve, për të riorganizuar tashmë nga e para strukturat.

 

LEXO EDHE:LEZHA SHQETESON RAMEN? SHKON ME MINISTRAT E TIJ NE TAKIMIN ME STRUKTURAT MERR EDHE NDOKEN

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008774995803833
array(1) { ["section"]=> string(56) "rama-shkarkon-drejtuesit-e-lezhes-humben-zgjedhjet-20420" }